Pályázatok

TOP-3.2.1-16-NG1-2016-00058 - Sajtóközlemény

 

Sajtóközlemény

 

 

A TOP-3.2.1-16-NG1-2016-00058 SZÁMÚ „A keszegi Közösségi Tér energetikai fejlesztése” PROJEKT ZÁRÁSÁRÓL

Keszeg Községi Önkormányzata sikeresen pályázott arra az Európai Uniós forrásra, melynek keretében lehetősége nyílt a közösségi tér épületének energetikai fejlesztésére. A TOP-3.2.1.16-NG1-2017-00058- as számú beruházás a Széchenyi 2020 keretében jött létre és 40,77 millió forint állt az Önkormányzat rendelkezésére.

A fejlesztés eredményeként a település önkormányzatának tulajdonában lévő közösségi tér funkciót ellátó épületén olyan beruházási elemek valósultak meg, melyek közvetlenül járulnak hozzá az üvegházhatású gázok kibocsátásának mérsékléséhez, valamint a felhasznált energiahordozók mennyiségének csökkentéséhez. Az épület projekt szerinti szigetelése nem csak a fűtési költséget csökkentette, hanem a hőérzet javulásához is vezetett, ami a benn tartózkodók komfortérzetét javítja.

A beavatkozás keretében az épület külső határoló felületeinek utólagos hőszigetelése (homlokzat, padlásfödém) valósult meg. Az elavult fűtési rendszer helyett egy modern hőszivattyús fűtési rendszer került kiépítésre, továbbá az elektromos áramfogyasztás csökkentése érdekében a tetőre egy polikristályos napelemrendszer került kiépítésre.
A beruházás során sor került az épület projektarányos akadálymentesítésére is.

A 100%-os támogatási intenzitású fejlesztés nem csak az energiafelhasználás csökkentéséhez járult hozzá, hanem a károsanyag kibocsátás mérséklésén keresztül a tisztább környezet megőrzését segíti elő, bizonyítva ezzel, hogy megfelelő segítséggel egy állami intézmény is tud tenni a jövőért.

A kedvezményezett neve: Keszeg Községi Önkormányzat
A projekt címe: A keszegi Közösségi Tér energetikai fejlesztése, 2616 Keszeg, Petőfi út 4.
A szerződött támogatás összege: 40 775 216 Ft
A támogatás mértéke %-ban: 100
A projekt azonosító száma: TOP-3.2.1-16-NG1-2017-00058
A projekt tervezett megvalósítás időtartama: 2019.03.15. – 2023.01.31.

A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.

További információ kérhető:
Keszeg Községi Önkormányzata
35/380-581

TOP-5.3.1-16-NG1-2017-00006 - Projekt összefoglaló

 

 

A projekt címe: A közösség erősítése Nógrádtól Kállóig
A kedvezményezett neve: Nyugat-Nógrád Térségfejlesztő Nonprofit Kft.
A projekt azonosítószáma: TOP-5.3.1-16-NG1-2017-00006
A szerződött támogatás összege: 100 000 000,- Forint
A támogatás mértéke: 100 %
A projekt megvalósítás időtartama: 2018. július 1- 2023. szeptember 30.

 

A PROJEKT ÁTFOGÓ CÉLJA, TARTALMA

A Cserhát dombvidéke jellegzetes nógrádi táj. Völgyek közt megbújó kis falvaival nagyrészt zárt természeti egységet jelent. Az elmúlt évszázadokban ez a falvak/községek, illetve plébánia közösségek társadalmilag zárt világát is jelentette, ami magyarázatul szolgál arra, hogy nagyon kis földrajzi távolságok ellenére is a helyi szokások, hagyományok, vagy a népviselet egyedi jellegzetességeket mutatnak. Ez a szelíd dombsági táj már nem agglomeráció, hanem a fővároshoz legközelebb eső önálló arculatú természeti és történeti-néprajzi egység. E patakokkal átszőtt, lombos erdőkkel borított táj apró
falvaihoz gyakran várromok, kúriák és kastélyok tartoznak. Jó néhány középkori eredetű templommal, néhol annak romjaival is találkozunk. A falvak templomai jellemzően magaslati helyen, közel az éghez épültek. Ősi kegyhelye a Szent László király csodás ugratása nyomán keletkezett Mátraverebély-
Szentkút, majd néhány további zarándokhely is létesült. Ég és föld, ember, közösség és természet színes harmóniája valósult meg itt évszázadokon keresztül, máig hatóan.
Területünk népe a palóc népcsoporthoz tartozik, és sok vonásában különbözik a Szécsény - Pásztó - Zagyva vonaltól keletre élő, a történelem során kevésbé bolygatott palóc néptömbtől. A Cserhát vidékét erősen sújtották a török hódoltság pusztításai. A 17. századtól, de főképpen a 18. sz. folyamán a túlélő magyar lakosság mellé szlovákok telepedtek, illetve a szomszédos védettebb megyékből, és Nógrád északi vidékeiről magyarok is. A vegyes lakosságú falvakban az evangélikus vallású szlovákok és a katolikus magyarok hosszú együttélése során szoros kapcsolat alakult ki. Megtanulták egymás nyelvét, házasodás révén utóbb rokonságok jöttek létre.
A jobbágyfelszabadítást követően az itteni parasztság gazdálkodása elmaradt az országos átalakulás ütemétől. A történeti, társadalmi körülmények sajátos volta (a szűkös birtokviszonyok, nagyobb város nélküli térség, az ipar késői kibontakozása stb.) korlátozta az itt élők lehetőségeit, s szerepet játszott
abban, hogy a vidék parasztságának életmódja, kultúrája lassabban változott, és számos régies vonást örökített át az utóbbi évtizedekre. Ezen a tájon még a 20. század közepén is nagyrészt önellátásra berendezkedve, földművelésből, állattartásból éltek. Az elzártság, az elszigetelt életforma emberöltőkön át megőrizte a hagyományos életmódot, az archaikus szokásokat. A természetbe ágyazott életmóddal összefüggésben a községek vallásos élete is közösség, kultúra és identitás meghatározó jelentőségű részben még napjainkban is. Magyarországon e településeken járnak legnagyobb arányban templomba, és tartják meg az egyházi év ünnepeit. Palócnak lenni korábban maradinak, oktondinak számított, de évtizedek óta szívesen vállalják ilyen mivoltukat, mert már a közösségi-etnikai karakter megtartó erejű kifejezése lett. A hagyományok éltetése és a közösségi lét serkentése a falusi élet fönnmaradásához ma már nélkülözhetetlen.
Vanyarc, Erdőkürt, Galgaguta, Nógrádkövesd, Bercel és Bér egymással szomszédos települések, és szokásaik, hagyományos közösségi kultúrájuk is összekapcsolja őket. A Vanyarci Haluska Fesztivál ez egyik legnépszerűbb, országos hírnévnek örvendő szlovák rendezvény. Berkenye és Szendehely a sváb települések a megye nyugat-nógrádi részén, ahol még a mai napig fellelhetők szokásaik, ünnepeik.
Nógrádsáp, Nézsa, Keszeg, Ősagárd és Nőtincs a magyar népi hagyományokat erőteljesen ápoló, aktív közösségi élettel bíró települések. A térségbeli és lokális hagyományok felélesztése, újra erősítése révén táplálta polgárai nemzeti és helyi identitását, erősítette a fiatalság hazaszeretetét és
ragaszkodását szülőföldjéhez.
 

A projekteben résztvevő települések:

Bér Község Önkormányzata
Bercel Község Önkormányzata
Berkenye Község Önkormányzata
Erdőkürt Község Önkormányzata
Galgaguta Község Önkormányzata
Kálló Község Önkormányzata
Keszeg Község Önkormányzata
Nézsa Község Önkormányzata
Nógrád Község Önkormányzata
Nógrádkövesd Község Önkormányzata
Nógrádsáp Község Önkormányzata
Nőtincs Község Önkormányzata
Ősagárd Község Önkormányzata
Szendehely Község Önkormányzata
Vanyarc Község Önkormányzata

 

A projekt az Európai Szociális Alap és Magyarország költségvetése társfinanszírozásában valósult meg.
 
További információ kérhető:
Nyugat-Nógrád Térségfejlesztő Nonprofit Kft.
2687 Bercel, Béke út 1.
Telefon: +36 (70) 984 8473
E-mail: nyugatnograd.16@gmail.com

EFOP-3.7.3-16-2017-00081

 

 

Sajtóközlemény

 

 

Élethosszig tartó tanulás és munkába visszatérés segítés Nógrádsápon és Keszegen

2019. május 01.

Keszeg Község Önkormányzata pályázatot nyújtott be az EFOP-3.7.3-16 kódszámú Az egész életen át tartó tanuláshoz hozzáférés biztosítása c. felhívás keretében, amelyre EFOP-3.7.3-16-2017-00081 projekt azonosítószámon, 100%-os támogatási intenzitás mellett vissza nem térítendő Európai Uniós támogatásban részesült. A projekt megvalósítási ideje 24 hónap, mely 2019.05.01-2021.04.30-ig tart, a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg. A 80 millió forint európai uniós támogatás segítségével 151 fő kerül bevonásra Nógrádsápról, Keszegről és környékéről 16 féle szakkör és tanfolyam megvalósítására. A tanulást elősegítő szakkörök és tanfolyamok tekintetében úgy a részvétel, mint az eszközök és a szükséges anyagok használata teljesen ingyenesen áll rendelkezésre a résztvevők számára.

 

Projektünk célja a tanulási aktivitás elősegítése a tanulási motiváció kialakításával. A fejlesztés eredményeként a községünkben élők olyan ismereteket szereznek, amelyek hozzájárulnak a pozitív önkép kialakításához, önbizalom megerősítéséhez, a személyiségük fejlesztéséhez, a tovább tanulási kedv megteremtéséhez. A foglalkozások kellemes és hasznos kikapcsolódást eredményeznek, úgy, hogy a résztvevők új, hasznos ismeretekre tehetnek szert. A tanulás a tudásalapú társadalom kulcstényezője, mivel döntően meghatározza mind a versenyképességet, mind a foglalkoztathatóságot és ezekkel párhuzamosan az életminőséget is.

 

A projektről bővebb információt a www.nogradsap.hu oldalon olvashatnak.
Megvalósítási helyszín: Nógrádsáp és Keszeg
Fő kedvezményezett: Nógrádsáp Község Önkormányzata
Konzorciumi tag: Keszeg Község Önkormányzata

További információ kérhető:
Gergely Gábor, projektmenedzser

Elérhetőség: +36-70-882-8250, gg@diamondteam.hu

ASP központhoz való csatlakozás - 2018

 

 

 

A kedvezményezett neve:SZENDEHELY KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
A projekt címe: „SZENDEHELY KÖZSÉGIÖNKORMÁNYZAT ASPKÖZPONTHOZVALÓCSATLAKOZÁSA”
A szerződött támogatás összege:6 000 000.-Ft
A támogatás mértéke:100%

A projekt tartalmának bemutatása:
Jelen Pályázattal az adminisztratív terhek csökkentése, a magasszintű és korszerű (lakossági, államigazgatási és vállalkozások által használt) közigazgatási e-ügyintézési megoldások bevezetése a célazönkormányzati ASP központhoz történő csatlakozásának megvalósításával. Az ASP rendszer bevezetésével a hivatalnál folyó ügyintézéshez szükséges eszközállomány megújul, ezzel segítve az itt dolgozók hatékonyabb munkavégzését, így biztosítva ügyfeleink (a lakosság és a vállalkozók) hatékony kiszolgálását és a szakfeladatok ellátásának informatikai támogatását.

A projekt tervezett befejezési dátuma:2018.06.30.
A projektazonosító száma: KÖFOP-1.2.1-VEKOP-16-2017-01168További információ: https://www.palyazat.gov.hu/

Humán kapacitások fejlesztése a rétsági járásban

 

 

Kedvezményezett neve: Nézsa Község Önkormányzata által vezetett konzorcium
Projekt azonosító száma: EFOP-3.9.2-16-2017-00026
Projekt címe: Humán kapacitások fejlesztése a Rétsági járásban
Támogatás összege: 249 967 501 forint
Ebből Keszeg támogatási összege: 18 000 000 forint
Támogatás mértéke: 100%
Projekt tervezett befejezési dátuma: 2022. január 31.



A projekt célja
A program átfogó célkitűzése a leszakadó térségek felzárkóztatása, a területi elmaradásból, települési méretből származó hátrányok helyi igényeken alapuló csökkentése.

Projektünk célkitűzése:
A települési önkormányzatok által fenntartott, humán közszolgáltatásokban dolgozó szakemberek kompetencia‐fejlesztése, különös tekintettel a hátrányos helyzetű emberek hozzáférésének biztosítására, valamint a hátrányos helyzetű felnőttek kompetencia‐fejlesztése.

  • A gyermekek/tanulók személyiség és kompetencia-fejlesztése, az élethosszig tartó tanulás kompetenciájának megalapozása már iskolás korban.
  • A gyermekek felzárkóztatása kompetencia‐fejlesztő tevékenységek, pályaorientáció, életvezetési tanácsadással.
  • A gyermekek esélyteremtése komplex beavatkozással
  • Az egészséges életmód iránti igény kialakítása már gyermekkorban
  • Az óvodapedagógusok kompetencia-fejlesztése, a hátránykompenzáció eredményességének növelése
  • A lemorzsolódással veszélyeztetett gyermekek számnak csökkentése
  • Iskolán kívüli nyelvoktatás, pályaorientációs tanácsadás, szabadidős programok, tudatos pénzügyi magatartás, öko-tudatosság fejlesztése
  • Szemléletformáló programok megvalósítása az óvodában: együttműködés fejlesztése szülők és óvoda között, élethosszig tartó tanulás, a képzettség, iskolai végzettség fontossága a munkaerő piacon való boldogulásért
  • Óvodai tevékenységek: óvodapedagógusok képzése, intézkedési terv kidolgozása a beovódázási arány növelése érdekében, gyermekeknek kompetencia-fejlesztő tevékenységek (úszásoktatás, mozgáskoordinációs fejlesztés, zeneovi), mediációs programok
  • Egészségnapok óvodákban: cél a testi és lelki egészség fontosságának hangsúlyozása, egészségvédelem érdekében tevékenysége
  • Ösztöndíjrendszer működtetése, korai iskolaelhagyás megelőzése modellprogram kidolgozása, kipróbálása, egyéb kompetencia-fejlesztő tevékenységek
     

EFOP-4.1.7-16-2017-00071 - Sajtóközlemény

 

Sajtóközlemény

 

 

Megújult a közösségi művelődési intézményrendszer Keszegen

2018. szeptember 30.

Sikeresen lezárult a Keszeg Községi Önkormányzatnak az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program (EFOP) keretén belül „A közösségi művelődési intézmény- és szervezetrendszer tanulást segítő infrastrukturális fejlesztései” (EFOP-4.1.7-16) című pályázati felhívás keretében, 20 millió Ft uniós
támogatással megvalósuló „Élethosszig tartó tanulást segítő infrastrukturális fejlesztés Keszegen” című, EFOP-4.1.7-16-2017-00071 azonosító számú pályázata.

A fejlesztés keretében olyan, tanulást és kreatív tevekénységek megvalósítását szolgáló terek kialakítására került sor, amely – a kulturális intézmény szolgáltatásainak javításán keresztül – hozzájárul Keszeg település kulturális közszolgáltatásának bővítéséhez és a szakmai feladatok eredményesebb, magasabb színvonalú ellátásához.

A belső felújítás során a művelődési házban található termek esztétikailag megújultak. A terem ajtaja akadálymentesre lett cserélve. Az elektromos rendszer a szükséges csatlakozási pontokig cserélve lett, kapcsolókkal, aljzatokkal együtt. A nagyteremben padlóburkolat és színpad felújítás történt. A termekben és a folyosókon sor került az elektromos rendszer korszerűsítésére és vakolatjavítás, glettelés után a helyiségek kifestésére. A világítás is korszerűsödött, energiatakarékos LED paneleket szereltek fel a szakemberek. A felújítás során sor került a mosdók felújítására is.

A belső felújítás mellett előadásokhoz, képzésekhez, tanfolyamokhoz szükséges prezentációs és szemléltető eszközök (notebookok, televízió, keverőpult, hangfalak, média lejátszó, stb.), valamint foglalkozáshoz szükséges bútorzat került beszerzésre.

A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg.

A pályázat azonosító́ száma: EFOP-4.1.7-16-2017-00071 A szerződött támogatás összege: 20.000.000 Ft
A támogatás mértéke: 100 %
A projekt fizikai befejezése: 2018. szeptember 30.

Kedvezményezett: Keszeg Községi Önkormányzat

Tartalom átvétel